Anasayfa Genel EDUSTEAM Eğitimleri Başlıyor

EDUSTEAM Eğitimleri Başlıyor

2 min read
0
0
314

Fostering STEAM Education in Schools” (EDUSIMSTEAM) (Okullarda STEAM Eğitimin Teşvik Edilmesi) projesi bir Erasmus+ Merkezi KA3 İleriye Yönelik İşbirliği Projesi olup Avrupa Komisyonu tarafından seçilmiş 27 yenilikçi projeden biridir. Eğitimde yenilikçi uygulamaları, 21. Yüzyıl becerilerini destekleyen STEAM eğitimiyle algoritmik düşünme becerilerinin geliştirilmesini sağlamak projenin temel hedefleri arasındadır.
Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü koordinesinde EDUSIMSTEAM Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından eğitimler düzenlenecektir. Eğitimlerde EDUTEAM projesi, STEAM Pedagojik Yaklaşımı, Matematik seferberliği, STEAM Alanında Uygulamalar Öğrenme Senaryoları geliştirmek, Avrupa’dan STEAM Eğitimine Yönelik İyi Uygulamalar, STEAM Eğitimi için Algoritma, Eğitimde Yapay Zekâ, gibi konularda atölye çalışmaları yapılacaktır. Eğitim süreci sonunda katılımcıların kendi branşında STEAM senaryosu hazırlaması beklenmektedir. Eğitimlerin yüzde 80 ine katılan ve STEAM senaryosu hazırlayan öğretmenlerimize İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Katılım sertifikası verilecektir.
Eğitimlerimize her okuldan en az bir öğretmenimizin katılımı beklenmektedir. Her branşta istekli öğretmenlerimiz katılabilir. Eğitimlere katılım için https://forms.gle/6AE93uFNHXxSBYVZA form bağlantısı üzerinden kayıt yapılması gerekmektedir. Başvuru sayısı ve branş dağılımına göre planlama ve etkinlik süreci kodluyoz.org üzerinden ve başvuran öğretmenlerimizin mail adreslerine gönderilecektir.

 

 

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha fazla... Salih Aksoy
Daha Fazla Genel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

KodluYOZ 23 Nisan Kod Haftası Başvuru Rehberi

KodluYOZ 23 Nisan Kod Haftası Başvuru Rehberi Sayın öğretmenim kodlama haftası tüm dünyada…