Anasayfa Genel Kod Saati Etkinlikleri Rehberi

Kod Saati Etkinlikleri Rehberi

8 min read
0
0
60

Etkinliğinizi kaydedin

Etkinliğinizi kaydederek öğrencilerinizle bir Hour of Code yapma taahhüdüyle başlayın. Kaydolduğunuzda, başarılı bir Hour of Code ev sahipliği yapmak için haberler ve ipuçları içeren faydalı e-postalar alacaksınız. Ayrıca haritaya işaretleneceksiniz put on the map. Kolektif çabalarımızın görünür bütünlüğü, sistemsel değişim için ivme kazanmamıza yardımcı olacak bilgisayar bilimi hareketine olan küresel bağlılığı göstermektedir.

HOUR OF CODE ÖNCESİ

Etkinliğinizi kaydedin

2

Aktivitelerinizi seçin

Bu yılki Hour of Code teması Yapay Zeka (AI) ile Yaratıcılık. Yeni uygulamaları ve algoritmaları kodlarken, benzersiz sanat üretmek veya dans etmemizi sağlamak için koreografi oluşturmak olsun, Yapay Zeka (AI), yaratıcılık anlayışımızı genişleten dijital ifade için yeni fırsatlar sunuyor. Bir kodlama etkinliğini tamamlayarak VE Yapay Zeka (AI) hakkında bilgi edinerek bu yılı özel hale getirin.

İlk olarak, explore hundreds of coding activities ve grubunuzun yaşına, deneyimine, ilgi alanlarına ve daha fazlasına göre birini seçin. These select activities yapay zekayı önemli bir konu veya ders olarak içerir.

Sonra, learn all about AI. Öğrenciler bu alandaki uzmanların yer aldığı kısa videolar izleyebilir ve aktiviteyi genişletmek ve daha fazla tartışmaya rehberlik etmek için eşlik eden ders planları vardır. Veya, AI ile ve AI hakkında öğretimin geleceğinin kilidini açmak için eğitimcilere ücretsiz profesyonel öğrenim sunuyoruz.

3

Etkinliğinizi planlayın

 

Ne: Etkinliğinizden önce, aktiviteleri kendiniz deneyin, böylece öğrenci cihazlarında çalıştıklarından emin olabilirsiniz ve soruları yanıtlamaya hazır olursunuz! Düşük bant genişliğine (internet yavaş) mi sahipsiniz? Videoları sınıfın önünde göstermeyi planlayın, böylece her öğrenci kendi videolarını indirmez.

Ne zaman: Dünyanın dört bir yanındaki insanlar genellikle Bilgisayar Bilimleri Eğitim Haftası (1 Ekim – 18 Aralık) sırasında Hour of Code kutlamalarına katılır, ancak yılın herhangi bir günü bir Hour of Code yapabilirsiniz!

Nerede: Sahip olduğunuz öğrenci ve cihaz sayısına uygun bir alan seçin. Öğrenciler etkinlikleri kendi cihazlarında deneyebilir, sırayla bir cihazı paylaşabilir veya beyaz tahtada sınıf olarak deneyebilir. Hiçbir cihaz olmadan tamamlanabilen bağlantısız (çevrimdışı) aktiviteler bile var, böylece dışarıda bile yapılabilir!

4

Saatinizi planlayın

İşte başlamanız için örnek bir gündem:

  • 10:00-10:05: inspirational video ile başlayın
  • 10:05-10:45: Öğrenciler kodlama etkinliklerini yaparlar
  • 10:45-10:55: Öğrenciler yapay zeka hakkında bilgi ediniyor
  • 10:55-11:00: Öğretmen kapanış konuşması yapıyor
5

Haberi yaymaya yardımcı olun

Bu e-posta şablonlarını kullanarak topluluğunuzda bu haberi yaymamıza yardımcı olun.

  • İki meslektaşınızdan register dan kaydolmasını ve bir Hour of Code etkinliğine ev sahipliği yapmasını isteyin. Buna karşılık, onlar da iki meslektaşı garantileyebilecek iki meslektaşı garantiler, vb.
  • Müdürünüzden isteyin host a school-wide event isteyin. 300 veya daha fazla çocuk katıldığında, tişörtler, posterler, dizüstü bilgisayar çıkartmaları ve daha fazlasını içeren özel bir katılım kiti alabilirsiniz.
  • Okulunuzun Okul Aile Birliği’ne ulaşın veya ebeveyn bültenlerinde paylaşarak çocuklarının ne öğrendiğini bildirin.
6

Kodlamaya başlayın.

Bağlantıyı tahtada paylaşarak veya sınıfınızın öğrenme yönetim sistemi aracılığıyla, öğrencilerinizi aktiviteye yönlendirin. Öğrencileriniz zorluklarla karşılaşabilir – sorun değil! Programlamayı öğrenmek yeni bir dil öğrenmek gibidir; hemen akıcı konuşamayacaksın. Cevabı bilmiyorsanız birlikte çözebilirsiniz.

HOUR OF CODE GÜNÜ

7

Kutlama yapın

Etkinliğinizden sonra, bitirme sertifikalarını yazdırın ve öğrencilerinizi tebrik edin. Hour of Code etkinliğinizin fotoğraflarını ve videolarını paylaşın ve #HourOfCode ve @codeorg kullanarak öğrencilerinizin başarılarını gösterin.

Sertifikaları yazdırın

8

Hour of Code ve Ötesi

Burada bitmiyor.

HOUR OF CODE SONRASI

Bilgisayar bilimi Hour of Code ile bitmek zorunda değil! Ebeveynlerin %90’ı, çocuklarının bilgisayar bilimi öğrenmesini isterken, çoğu okul hala bunu öğretmiyor. Hour of Code ortaklarının sunduğu çeşitli müfredat tekliflerine göz atın ve CS’yi okulunuza nasıl getireceğinizi bugün öğrenin!

Hour of Code’un ötesine geçin

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha fazla... Salih Aksoy
Daha Fazla Genel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

KodluYOZ 23 Nisan Kod Haftası Başvuru Rehberi

KodluYOZ 23 Nisan Kod Haftası Başvuru Rehberi Sayın öğretmenim kodlama haftası tüm dünyada…