Anasayfa Kodluyoz “KODLUYOZ” Proje Çalıştayı Yaptı

“KODLUYOZ” Proje Çalıştayı Yaptı

3 min read
0
0
570

Seyirci Kalma Harekete Geç” sloganıyla Yozgat genelinde başlatılması planlanan kodlamaya yönelik “KODLUYOZ” projemiz için proje ekibinde yer alan öğretmenlerle konu dâhilinde çalıştay programı yapıldı.

Seyirci Kalma Harekete Geç” sloganıyla Yozgat genelinde başlatılması planlanan kodlamaya yönelik “KODLUYOZ” projemiz için proje ekibinde yer alan öğretmenlerle konu dâhilinde çalıştay programı yapıldı. Çalıştay’a katılan öğretmenlerin görüşleriyle şekillenecek olan proje için kararlar alındı. Çalıştaya katılan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlayan Danyal KOCABEYOĞLU İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına öğretmenlerimize çiçek dağıtarak, öğretmenlerimize öğle yemeği organizasyonu düzenlendi.

Eğitim sisteminde yenilikçi öğrenme modelleri ve dünya da artık eğitimin ve iş alanlarının kodlamaya ve robotik alanına yöneldiği belirtilerek Yozgat genelinde de eğitime yeni ufuklar getirmek ve projelerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla kararlar alında. Bakanlığımızın bu konudaki çalışmaları ve Türkiye genelinde yapılan çalışmalar incelenerek Yozgat geneli için projede yapılabilecekler belirlendi. Fatih Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ne katılan öğretmenlerimizin görüşleri alınarak oradaki çalışmaların Yozgat’taki eğitime katkıları konuşuldu.  Proje için bu alanda öncü firmalarla görüşülüp öğretmenlerimizin eğitici eğitimi almaları ve bu eğitimlerle öncelikle konuyla ilgili diğer öğretmenlere bilgiler verilmesi ve sonrasında öğrencilerimizin kodlama ve robotik alanına yönlendirilmeleri konusunda kararlar alındı. Köy, kent fark etmeksizin Yozgat genelindeki ortaokul ve lise düzeyindeki tüm öğrencilerin bu konudaki farkındalıklarının arttırılması ve bu alana yönlendirilip projeler geliştirmelerine destek olunması ile ilgili kararlar alındı.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha fazla... suatatila
Daha Fazla Kodluyoz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

Yerköy İlçemizde Robotik Kodlama Eğitimleri Başladı

Yerköy ilçemizde ortaokul ve lise düzeyi öğrencilerimize yönelik programlama ve diğer tekn…