Anasayfa Kodluyoz Kodluyoz ETZ’ye Katıldı

Kodluyoz ETZ’ye Katıldı

5 min read
0
0
476

Fatih Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde Yozgat Öğretmenleri de Yer Aldı…

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından  “FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2017” 17-18 Kasım 2017 tarihlerinde Ankara’da yapıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından  “FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2017” 17-18 Kasım 2017 tarihlerinde Ankara’da yapıldı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Zirve, büyük bir katılımla gerçekleşti. Zirvenin açılış konuşmalarını Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM ve Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal TIRNAKÇI yaptı.

3 bine yakın katılımcı ve 155 konuşmacının yer aldığı Zirve’de 28 oturum, 4 panel ve 50 atölye çalışması yapıldı. Oturumlar, YEĞİTEK Daire Başkanları ve alan uzmanları tarafından yönetildi. 11 yabancı çağrılı konuşmacı bildirilerini sundu. Pek çoğu akademisyen olan yabancı konuğun sunumları simultane çeviri ile katılımcılar tarafından dinlendi. Ayrıca çağrılı konuşmacıların sunumları F klavye dünya şampiyonlarınca anında yazılarak LED ekrana yansıtıldı.

Söz konusu Zirve´de; “Kodlama, Kod Eğitimi, Geleceğin Teknolojik Sınıfları, Oyun Tabanlı Öğrenme, Eğitsel Oyun, Eğitimde Mobil Öğrenme, e-İçerik Geliştirme, Üç Boyutlu Teknolojiler, Eğitimde Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanımı, Eğitimde Etkin ET (Etkileşimli Tahta) Kullanımı, Eğitimde Engelsiz Bilişim, Nesnelerin İnterneti (IoT), STEM, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme, Robotik Eğitimi, Teknoloji Destekli Öğretmen Mesleki Gelişimi, Uzaktan Eğitim, Öğrenci Merkezli Eğitimde Teknoloji Destekli Başarılı Uygulamalar, Göç ve Acil Durumlarda Eğitim, Eğitim Teknolojileri ve Uygulamaları” konu başlıkları çerçevesinde Türkiye’de eğitime yön verecek farklı yöntem ve araçların değerlendirilerek Eğitimde FATİH Projesi´ne katkı sağlanması amaçlandı.

 İlimiz genelinde görev yapan 22 Bilişim Teknolojileri Öğretmeni ile Fatih Projesi Ekibi olarak bahsi geçen Zirve’ye biz de katıldık. Zirve’de öğretmenlerimiz panelleri gezerek eğitimdeki yenilikler ve yapılacaklar ile ilgili bilgi sahibi oldu. Atölye çalışmalarına katılarak uygulamalar yapıp kendileri ve öğrencileri için kullanılabilecek teknolojileri keşfetme imkânı buldular. Verimli geçen Zirve sonrası Öğretmenlerimiz Yozgat’ta yapılabilecek kodlama projeleri için yeni fikirler üreterek konu ile ilgili bir çalıştay yapılması gerekliliğini ifade ettiler. Bu doğrultuda da 23 Kasım 2017 Perşembe günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Proje Çalıştayı planlanmıştır.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha fazla... suatatila
Daha Fazla Kodluyoz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

Yerköy İlçemizde Robotik Kodlama Eğitimleri Başladı

Yerköy ilçemizde ortaokul ve lise düzeyi öğrencilerimize yönelik programlama ve diğer tekn…