Anasayfa Kodluyoz Kodluyoz Ekibi E-İçerik Geliştirdi

Kodluyoz Ekibi E-İçerik Geliştirdi

2 min read
0
0
606

5-6. Sınıflar İçin Kodlama Dersine Yönelik E-İçerikler Oluşturuldu.

Fatih Projesi Ekibi’nin hazırlamış olduğu bir haftalık mahalli hizmet içi eğitimle; Talim Terbiye Kurulu’nun bu yıl öğretim programlarında yaptığı değişiklik doğrultusunda 5-6. Sınıflarda okutulacak olan Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi’nin Problem Çözme ve Programlama ünitesine yönelik olarak Yozgat genelinde görev yapan gönüllü 30 Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri ile e-içerikler oluşturuldu.

 Konu ve kazanım bazında öğrencilere derslerde anlatılacak olan içeriklerin oluşturulup ortak bir plan çerçevesinde ders anlatılabilmesi amacıyla gönüllü BT öğretmenlerimiz ders planları, slaytlar ve uygulamalar geliştirerek hazırladı. Bir hafta süren çalışmalar sonucunda elde edilen dokümanlar birleştirilerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün ana sayfasında “Kodlama Ders İçerikleri” adı altında yayınlanmaya başladı.

Ayrıca kursumuzda öğretmenlerimize ROBOTİK KODLAMA ve 3D YAZICI ile ilgili bilgiler verilerek kitlerle uygulama yapmaları sağlandı. Öğretmenlerimiz Scratch uygulamaları geliştirerek Robotik Kodlama alanında sınıflarında da çalışma yapmaya yönlendirildi. Sonrasında öğretmenlerimize Yozgat Bilim Sanat Merkezi’nde 3D Yazıcı tanıtıldı ve konu ile ilgili uygulamalar yapıldı.

Öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu içeriklere ulaşmak için tıklayınız…

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha fazla... suatatila
Daha Fazla Kodluyoz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

Yerköy İlçemizde Robotik Kodlama Eğitimleri Başladı

Yerköy ilçemizde ortaokul ve lise düzeyi öğrencilerimize yönelik programlama ve diğer tekn…