Anasayfa Genel Kodluyoz Merkez Atölyesi Öğrenci Seçimleri İçin Hadi Sende Katıl

Kodluyoz Merkez Atölyesi Öğrenci Seçimleri İçin Hadi Sende Katıl

3 min read
0
4
2,049

Sınavımız bitmiştir. Sınav puanı hesaplamasında süreye göre ve cevaplara göre puanlama yapılacaktır. Sınav sonuçları okullarımıza resmi yazı ile gönderilecek olup ilan edilmeyecektir. Öğrencilerimiz mulakat tarihlerini 10 gün içerisinde okullarından öğrenebilir. Katılımlarınız için teşekkür ederiz.

 

Kodluyoz Merkez Atölyesi Öğrenci Seçimleri “Kodluyoz” Projesi kapsamında yetiştirilmek üzere Merkez ilçemizdeki öğrencilerimiz den öğrenci seçimi yapılacaktır. Seçimler çevrimiçi sınavda başarılı olanlar arasından mülakat ile belirlenecektir. Başarılı olan öğrencilerimiz Kodluyoz Atölyelerimizde haftada 2 gün okul derslerinden sonra yıl boyu 21. yy. becerileri eğitimi (kodlama, robotik, 3D…) alacaktır. Eğitimler sonucunda öğrencilerimizin becerilerini geliştirmek ve ilimizin ulusal uluslararası yarışmalarda temsil gerçekleştirilecektir.
Çevrimiçi Sınav Tarihi: 16.10.2021
Saat: 20:00 da başlayacak ve süre öğrenci başarısını etkileyecektir
Sınav linki: kodluyoz.org ve yozgat.meb.gov.tr adresinde sınav saatinde ilan edilecektir.

  • Sınava ortaokul ve lise grubundan öğrenciler kabul edilecektir.
  • Sınavda sorular bilgi işlemsel düşünme, genel kültür, akıl zeka, bilişim teknolojileri, yazılım, algoritma, kodlama ve robotik alanlarında olacaktır.
  • Sorulara verilen doğru cevaplar yanında süreye göre de puanlama yapılacaktır.
  • Sınavda başarılı adaylar sıralamaya göre mülakata çağırılacaktır.
  • Mülakatta başarılı olan adaylar 2021 2022 eğitim öğretim yılı boyunca Kodluyoz Atölyelerinde haftada 2 gün ders saatleri dışında eğitim verilecektir.
  • Verilecek eğitimler ücretsizdir.

Sınav Saatimiz 16.10.2021 Cumartesi Saat 20:00 ile 20:30 arasındadır. Saati geldiğinde otomatik olarak soruları görebileceksiniz. 20:30 dan önce mutlaka gönder butonuna basınız. 20:30 dan sonra gönder butonuna basmış olursanız cevaplarınız kaydedilmeyecektir. Saatinden önce geldi iseniz zamanı geldiğinde sayfayı yenileyiniz. Sınava katıldığınız için teşekkür ederiz.

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha fazla... Salih Aksoy
Daha Fazla Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Kod Saati Etkinlikleri Rehberi

Etkinliğinizi kaydedin Etkinliğinizi kaydederek öğrencilerinizle bir Hour of Code yapma ta…