Anasayfa Genel Teşekkürler Yozgat

Teşekkürler Yozgat

3 min read
0
0
517

Dünyanın en büyük kodlama destek platformu olan code.org Türkiye Temsilcisi olan Robincode ile Kod Saati çıkışı Yozgat’ta yapıldı. Uluslararası bir etkinliğin Türkiye ayağının Yozgat’ta açılmış olması ilimiz ve projemiz için önemli bir kazanç oldu.

21 yüzyıl temel becerilerinin geliştirilmesi amacıyla yapılan kodlama çalışmaları 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde de önemini korumaktadır.

Bu amaçla uluslararası alanlarda  çalışma yapılmaktadır. Code.org Dünyada kodlama çalışmalarının başlaması ve sürdürülebilirlik çalışmalarında lider durumdadır.

İlimizde kodlama çalışmalarıyla ilimizi temsil eden İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Kodluyoz projesi Code.org ve Türkiye temsilcisi Robincode Uluslararası kod saati ortak çalışması ve Türkiye açılışını beraber gerçekleştirmiştir.

İlimiz genelinde tüm okullarda aynı anda kod saati gerçekleştirilmiş olup anasınıfından liseye öğrencilerimiz kod saati açılışımızla beraber değerli çalışmalar yaptılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI’nın katılımıyla gerçekleşen kod saati, Code.org Türkiye temsilcisi Gözde ERBAZ sunumu ile Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda başladı.

 Kodluyoz Proje Koordinatörü Gamze METE okullarımızdan gelen 200 öğrenci ile birlikte kod saati yaptı.

 Öğrencilerimiz eğlenerek ve  öğrenerek kodlama çalışması yaparken 21. yüz-yıl becerilerinden bilgisayar bilimleri hakkında farkındalık oluşturuldu. Hour of code sitesi üzerinde ilimiz Anadolu Şehirleri arasında rekor bir etkinliğe imza atmıştır. Hafta boyunca kodlama etkinlikleri devam edecektir.

Kodluyoz ekibimize ve okullarımıza katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha fazla... Salih Aksoy
Daha Fazla Genel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

KodluYOZ 23 Nisan Kod Haftası Başvuru Rehberi

KodluYOZ 23 Nisan Kod Haftası Başvuru Rehberi Sayın öğretmenim kodlama haftası tüm dünyada…