Anasayfa Genel Kodluyoz 2020 Yarışma Başvuruları Başlıyor

Kodluyoz 2020 Yarışma Başvuruları Başlıyor

4 min read
0
0
976

İlimizde 2017 de faaliyete başlayan Kodluyoz Projesi il genelinde öğretmen ve öğrenci eğitimleri yapmaktadır. Yapılan eğitimlerin çıktılarının alınması, öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası yarışmalarda, tubitak yarışmalarında acemiliklerinin gitmesi amacıyla yarışma düzenlemektedir.

2019 yılında 4 kategoride yarışma düzenlenmiş ve bu yarışmalara il geneli 140 öğrenci başvurmuş 77 öğrenci il finaline alınmış 25 kişiden oluşan jüri ekimizle yarışma yapılmıştır. Yarışmada 4 alanda ortaokul ve lise kategorilerinde toplam 24 öğrenciye madalya ve ödül verilmiştir.

Geçen sene 4 olan yarışma kategorisi bu sene ilçelerdeki temsilcilerle yapılan toplantı sonucu 7 alanda yapılması düşünülmektedir.

Kategorilerimiz

Scrach öğrenci: Öğrencilerin yazılım geliştirmesi kendi yaptıkları oyunlarla yazılım becerilerinin gelişmesi amaçlanmaktadır.

Scrach öğretmen: Eğitim alan öğretmenlerimizin alanıyla ilgili bilgi ve becerilerini bilgisayar bilimleri ile kaynaştırması ve yenilikçi ders materyali geliştirmesi amaçlanmaktadır.

3D tasarım: Öğrencilerin 3 boyutlu tasarım becerileri kazanması amaçlanmaktadır.

3D Kalem: Öğrencinin anlık olarak 3d kalemle verilen görevi tamamlaması üzerine 3 boyutlu düşünme becerisini kazandırmak amaçlı bir yarışmadır.

Robot güreşi: Tüm robot yarışmalarında turnuva ve coşkunun üst düzeyde hissedildiği bir alandır. Daha güçlü ve farklı robot tasarlama ve tasarlanan robotların arenada birbirlerini dışarı atması amaçlanmaktadır.

Çamlıkta Ofroad: Robotların güç koşullarla mücadele etmesi için tasarım yapılması gerekmektedir. Eğlenceli bir yarışmadır.

Yaşadığımız çevredeki problemleri çözüyorum: Yarışma verilen problemin robot ve yazılımla çözülmesini hedeflenmektedir.

Yapılması düşünülen 7 kategori için ödül miktarları belli olunca il geneli ilan ve bilgilendirme çalışmaları yapılacaktır. Yarışma başvuruları form üzerinde resim ve bilgilere göre yapılacaktır. Ön elemeyi geçen çalışmalar bilim şenliğine katılacak ve şenlikte yarışmacılar ürünlerini sergileyip yarışmalara katılacak. Değerlendirmeler sonucu ödüller takdim edilecektir.

Yarışma başvuruları için yukarıdaki linklerden başvuru şartlarını öğrenip hazırlıklarınız yaptıktan sonra başvurabilirsiniz.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha fazla... Salih Aksoy
Daha Fazla Genel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

KodluYOZ 23 Nisan Kod Haftası Başvuru Rehberi

KodluYOZ 23 Nisan Kod Haftası Başvuru Rehberi Sayın öğretmenim kodlama haftası tüm dünyada…