Anasayfa Kodluyoz Vali Bey’e KodluYOZ Projesi Tanıtıldı

Vali Bey’e KodluYOZ Projesi Tanıtıldı

3 min read
0
1
628

Sayın Valimiz Kemal YURTNAÇ’ın himayelerinde Müdürlüğümüz koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI ve Müdür Yardımcısı Danyal KOCABEYOĞLU ile Fatih Eğitmeni Gamze METE ve Salih AKSOY’un proje yürütücülüğünde Yozgat genelindeki tüm Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan ortaokul ve lise öğrencilerine algoritma, kodlama ve robotik alanlarında eğitim verilmesini hedefleyen KodluYOZ Projesi sunumu yapıldı.

Sayın Valimiz Kemal YURTNAÇ’a KodluYOZ Projesi için 25 Bilişim Teknolojileri öğretmeninin de katılımıyla sunum yapılarak, projeyle ilgili bilgiler verildi. Sayın Valimiz Kemal YURTNAÇ projeye maddi manevi her türlü desteği vereceğini söyledi. Projeyi düşünüp hayata geçiren öğretmenlere ve proje ekibine teşekkür eden Valimiz Sayın Kemal YURTNAÇ’a milli eğitim camiası adına biz de teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Akdağmadeni, Boğazlıyan, Merkez, Sarıkaya, Sorgun ve Yerköy’de kurulacak olan Kodlama Atölyelerinde okullarında kodlama eğitimini alan, ilgili, yetenekli, istekli, özellikle teknoloji bağımlısı haline gelmiş olup bilgisayarda uzun vakit geçiren öğrencilerin kodlama atölyelerine yönlendirilmesi sağlanacaktır. Atölyeye yönlendirilen öğrenciler burada özgün yazılımlar geliştirecek, robotik programlama öğrenecek, mobil uygulamalar geliştirecek ve yarışmalara projeler geliştireceklerdir.

Türkiye genelinde kodlamaya yönelik valilik projesiyle yapılan 4. Proje KodluYOZ projesidir. KodlaManisa, KodlaRize, KodlaYap(Trabzon) projelerinden sonra Yozgat’taki KodluYOZ projesi EBA (Eğitim Bilişim Ağı) portalında da yerine almaya hazır. Ayrıca yapılan diğer projeler ilk ve ortaokul öğrencilerine yöneliktir. Bizim başlattığımız KodluYOZ Projesi ise Türkiye’de valilik projesiyle yapılan ilk Ortaokul ve Lise öğrencileri için yapılan kodlama projesidir.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha fazla... suatatila
Daha Fazla Kodluyoz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

Yerköy İlçemizde Robotik Kodlama Eğitimleri Başladı

Yerköy ilçemizde ortaokul ve lise düzeyi öğrencilerimize yönelik programlama ve diğer tekn…