Anasayfa Genel Kızlarla Kodluyoz

Kızlarla Kodluyoz

2 min read
0
0
259

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan Kodluyoz STEM, kodlama ve robotik projesiyle kız çocuklarımıza yönelik dostluk temelli kodlama ve robotik eğitimi yarışması düzenliyoruz.

            Ülkemizde ve dünyada kız çocuklarının eğitimi bizim için büyük önem taşıyor. Geleceği yönetmek için önce kız çocuklarımızı eğitmeliyiz. Kız çocuklarımızın mühendislik ve STEM alanlarına yönelmesi büyük önem taşıyor. Kız çocuklarımız teknolojiyi öğreniyorlar, teknoloji üretiyorlar ve bunu eğlenerek gerçekleştiriyorlar. Endüstrideki dijitalleşme çağının başlaması ile birlikte kodlama eğitimi büyük önem kazanıyor. Çoğu gelecekçi tarafından “Geleceğin İngilizcesi” olarak adlandırılan kodlama, yakın gelecekte birçok farklı alanda çalışan mühendisler için bir temel dayanak olacak.

            Kız öğrencilerimizden seçeceğimiz 10 takıma 1 günlük kodlama ve robotik alanında uzmanlar tarafından eğitim verilecek. İkinci günde ise yapılacak dostluk temelli hackathon yarışmaları ile öğrencilerin kodlama ve robotik alanında farkındalık oluşturulacak. Merkez ilçemizde bulunan liselerimizdeki öğrenciler takımlarını kurarak dostluk yarışmamıza katılabilirler..

İlgiliniz için teşekkür ederiz yarışma kontenjanımız dolmuştur.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha fazla... Salih Aksoy
Daha Fazla Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlginizi Çekebilir

Kod Saati Etkinlikleri Rehberi

Etkinliğinizi kaydedin Etkinliğinizi kaydederek öğrencilerinizle bir Hour of Code yapma ta…