Anasayfa Genel Kodluyoz Bilim Şenliği Yarışmaları “İcat çıkarmak istiyorsanız biz varız. Hadi gelin atölyelerimize icat çıkaralım”

Kodluyoz Bilim Şenliği Yarışmaları “İcat çıkarmak istiyorsanız biz varız. Hadi gelin atölyelerimize icat çıkaralım”

5 min read
2
0
3,275

Bir STEM projesi olarak çıktığımız yolda öğrencilerimizi geleceğin dünyasına hazır hala getirmeyi amaçlayan Kodluyoz ekibi olarak İl Milli Eğitimi Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI Beyin himayelerinde Müdür Yardımcımız Selçuk DOĞANDEMİR Beyin Başkanlığında yarışma duyurularına başlıyoruz.

Sevgili öğrencilerimiz toplam 4 kategoride olan yarışmaları mızda istediğiniz alan veya alanlarda ön elemeye katılabilir siniz. Okulunuzda görevlendirilen öğretmen ve idarecilerinizle görüşüp yarışmamıza katılmaya ne dersiniz?

Sevgili idareci ve öğretmenlerimiz; gelen öğrencilerinize yardımcı olarak okulunuzdan her kategoriden en fazla 2 öğrenci olarak ön elemeye başvuru yapmalısınız.

Her kategoride yarışma başvurularında tek kişi olarak katılınması zorunludur. Bir yarışmaya birden fazla kişi kabul edilmeyecektir.

Yarışmaya başvuru yapan okul ve öğrencilerimiz yarışma kurallarımızı kabul etmiş sayılır. Her kategorinin ayrı kuralları var. Ayrıca genel kurallarımız ve yarışma hakkında özel şartlar ve bilgiler aşağıda lütfen inceleyiniz. Başvurular için aşağıdaki linklere tıklayıp, gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra sayfalardaki bağlantılar üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Çamlıkta Off Road Yapıyorum Robot Yarışması

Tinkercad’la Yozgat’ı Tasarlıyorum Yarışması

Scratch Eğitsel Oyun Tasarımları Yarışması

Yaşadığımız Dünyadaki Problemleri Çözüyorum Konulu Kodlama Ve Robotik Yarışması

Başvurunuzu yaptıktan sonra ekteki excell formunu doldurup KODLUYOZ66@meb.gov.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.

Excell formu için tıklayınız

Yarışma Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenmektedir. Sadece Yozgat il ve ilçelerinde ki okullarımızda resmi kayıtlı olan öğrencilerimiz katılabilir. İl dışı katılımları şu an için kabul edemiyoruz. Üzgünüz.

Bir öğrenci okulunda başka katılımcı olmaması durumunda okul idaresinin insifiyatında olmak üzere tüm kategorilere başvurabilir. Ancak ön eleme sonucu Kodluyoz jurisi öğrencinin sadece bir alanda finale katılmasına izin verir.

Yarışmalarda ilçe Kodluyoz atölyelerinin kullanımının artırılması hedeflenmektedir. Şimdilik 6 ilçemizde yer alan atölyeleri mizden ve atölyedeki ekipmanlardan yararlanabilirsiniz. Yararlanmak için ilçe atölyelerimizin sorumlularından randevu almanız gerekmektedir. Atölyelerimizde 3D yazıcıdan Arduinolara, Drone den, Robot setlerine her şey var. İcat çıkarmak istiyorsanız biz varız. Hadi gelin atölyelerimize icat çıkaralım.

Yaptığınız projelerde önce iş güvenliği. Dikkat edelim. Kendimize veya başkalarına zarar vermeden çalışalım.

Ön elemeyi geçen yarışmacıları mızı il merkezinde yapılacak bilim şenliğine bekliyoruz. Şenliğimizde hem eğlenecek hem öğrenecek hemde keyifli zaman geçireceksiniz.

Eğlenmeye öğrenmeye geleceğe bir adım atmak için hadi hep birlikte Kodluyoz.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha fazla... Salih Aksoy
Daha Fazla Genel

2 Yorumlar

 1. Kys

  11 Mayıs 2019 at 16:13

  yaş sınırı nedir?

  Cevap

  • suatatila

   13 Mayıs 2019 at 09:03

   Merhabalar,
   Ortaokul ve Lise düzeyi öğrencilerimizi kapsamaktadır…

   Cevap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlginizi Çekebilir

KodluYOZ 23 Nisan Kod Haftası Başvuru Rehberi

KodluYOZ 23 Nisan Kod Haftası Başvuru Rehberi Sayın öğretmenim kodlama haftası tüm dünyada…